Запуск Technology Nation у Словаччині

 

Український Фонд BrainBasket 18 травня анонсував у Братиславі та Кошице соціальний проект Technology Nation, який націлений на розвиток IT-освіти в регіоні.

Проект є безкоштовним і націлений на 2 групи – молодих людей 23-30 років, які хочуть змінити професію, освоївши IT-спеціальність, і дітей 9-11 років, яким програма допоможе розвинути логічне мислення і прищепити інтерес до IT-сфері.

Technology Nation Adults – це курси з основ програмування, засновані на програмі Гарвардського університету. Участь в проекті не вимагає попередніх технічних навичок, єдиною вимогою є знання англійської мови на рівні не нижче upper-intermediate. Навчання триває 4 місяці та проходить у форматі blended learning (змішане навчання), що передбачає самостійну роботу з лекційним матеріалом, який викладений в онлайн, і аудиторну практику під керівництвом досвідчених менторів. Це дозволяє слухачам отримати хороший базис для подальшого навчання та працевлаштування в IT-сфері.

Technology Nation Kids – це 3-місячний курс для школярів, який в ігровій формі навчає дітей основним принципам комп’ютерних наук і програмування. Курс побудований на використанні “дитячої” мови програмування Scratch (розроблений Массачусетським технологічним інститутом) і ведеться викладачами-практиками.

За рік в рамках програми Technology Nation в Україні було відкрито 48 навчальних локацій і зараховано понад 1900 дорослих і 170 дітей. Навчання є безкоштовним і не вимагає попередніх технічних навичок і знань. У Словаччині проект запускається за підтримки 0100 Campus, Comenius University, Intellica s.r.o in Bratislava, Kosice IT Valley, TeleDom Group in Kosice, Pixel Federation. У цьому місяці Фонд запустив даний проект в Молдові, й незабаром BrainBasket планує відкрити хаби в Центральній і Східній Європі.

“У Словаччині більшість людей знайомі зі сферою інформаційних технологій. Хтось уже працював в ній або перетинався, а хтось хоче спробувати. Звичайно, ці охочі не завжди знають, з чого почати. Тому ми раді запропонувати безкоштовні курси з основ програмування для всіх, хто хоче спробувати себе в цій сфері”, – розповів Володимир Люлька, директор Фонду BrainBasket. «Цей проект добре зарекомендував себе в Україні, ми отримали досвід і тепер запускаємо цей курс і в інших країнах, в тому числі, і в Словаччині. Я переконаний, що наші ініціативи допоможуть словакам зробити легкий перехід до ІТ-сфери 1 надалі знайти свою першу роботу, будучи технічним фахівцем. В майбутньому плануємо запускати програми з IТ-підприємництва», – додав він.

«Надання людям безкоштовного навчання основам програмування при отриманні сертифікату в Гарвардському університеті – це відмінне рух, і я з радістю підтримую Фонд BrainBasket в цій ініціативі. Я сподіваюся, що це буде довгостроковий проект, який приверне багато людей і допоможе їм реалізувати свої мрії, максимально використовуючи свій потенціал », – розказав Душан Даффек, партнер і співзасновник в 0100 Ventures

«Центр безперервної освіти Університету Коменського в Братиславі підписав Меморандум про співпрацю з Фондом BrainBasket. Нові або модернізовані знання в області ІТ виступають в якості трампліну, що збільшує професійну компетентність як викладацького складу, так і кожного індивідуально. Ми вітаємо те, що у Словаччині пропонується безкоштовна освіту, здобувши яку, можна отримати сертифікат Гарвардського університету», – коментує Єлена Скальська, партнер Фонду BrainBasket і керівник освіти у Центрі безперервної освіти Університету Коменського в Братиславі.

Зареєструватися на програму можна за посиланням – brainbasket.org/slovakia

  Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress