Як українські школярі програмували разом з усім світом

3-9 грудня українські навчальні заклади долучилися до всесвітньої ініціативи “Година коду 2018”. Школярі мали змогу на одну годину поринути в захоплюючий світ програмування разом з відомими комп’ютерними героями. Загалом в Україні до глобального руху долучилися понад 2000навчальних закладів, що стало можливим за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Hour of Code– це найбільша освітня IT-подія, в якій бере участь понад 100 мільйонів школярів з 180 країн світу. Мета заходу – популяризація ІТ серед школярів за допомогою проведення одного спеціально розробленого інтерактивного уроку інформатики на платформі Scratch.

Цього року українські школярі 2-11 класівяк з великих міст, так і з маленьких сіл у форматі гри вчилися писати найпростіший код разом з усім світом. Протягом години учні на прикладі відомих ігор задавали команди комп’ютерним героям, аби ті за допомогою правильно написаних рядків коду виконували поставлені завдання. Після успішного проходження всіх рівнів уроку усі юні програмісти отримали офіційний сертифікат учасника проекту, а соцмережі наповнились великою кількістю фотографій з уроків під хештегом #годинакоду2018.

«До цієї найбільшої освітньої IT-події долучилися учні старших класів. Школярі 9 класів спробували себе у ролі художника-програміста, а 10-класники поринули у світ крижаних візерунків разом з Ельзою та Анною. Попереду на учнів чекають лабіринти зі злими птахами, кодування із Майнкрафт та танцювальна вечірка. Натхненно продовжуємо кодувати», – Тетяна Кіреєва, гімназія №47 (м. Запоріжжя).

«Святкували #годинакоду2018 разом з учнями 2 та 3 класів. Спочатку перші кроки у створенні програмного коду були повільними, а потім з’явилася впевненість у власних діях. Цікаві завдання та захоплені учні хвилини задоволення для вчителя», – Анжела Артюшенко, загальноосвітня школа №112 (м. Кривий Ріг).

 «Учнів 2-11 класів сколихнула хвиля #годинакоду2018. Всі діти були дуже активними та отримали сертифікати. Побільше б ініціатив такого формату», – Марина Поцко, Неліпинська ЗОШ (Закарпатська область).

Організатори заходу сподіваються, що дана ініціатива стане для учнів хорошим поштовхом до поглиблення вивчення програмування за допомогою мови Scratch. А усі школярі, які почувають себе з даною мовою програмування вже впевнено, запрошуються взяти участь у всеукраїнському конкурсі “Володарі Scratch”, який організовують Фонд BrainBasket та IT-компанія EPAM. Деталі та реєстрація – за посиланням.

 Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress