Як розвивається IT-сектор України та що говорять за кордоном?

IT-сектор продовжує залишатися одним з найбільш динамічних сегментів економіки країни, що активно розвивається. Стрімко зростає значущість ІТ-послуг в структурі українського експорту. За результатами галузевого дослідження Асоціації «IT Ukraine» та Офісу ефективного регулювання (BRDO), у першому півріччі 2018 року комп’ютерні послуги стали другою найбільшою галуззю з експорту послуг, займаючи понад 20% від усіх послуг, що експортуються Україною.

Президент Global Sourcing Association (Великобританія) Керрі Холлард 27 жовтня в рамках Software Development Forum поділилася своїми думками щодо місця України в світовому ринку IT. Які переваги, недоліки та можливості має Україна на шляху до формування свого впізнаваного IT-бренду за кордоном?

Спираючись на власні галузеві дослідження, Керрі Холлард підтвердила, що український IT-сектор в цілому демонструє гарну динаміку зростання в світі.

Серед переваг України: висока кваліфікація ІТ-спеціалістів; висока працездатність та відповідальне відношення до роботи; низька вартість послуг; зручне географічне розташування країни.

Водночас серед недоліків України, які виділяють більшість міжнародних інвесторів: корупція; політична нестабільність; погана впізнаваність IT-бренду України у світі; слабкий маркетинг послуг; низька кількість профільних досліджень та нестача досвідчених управлінців.

Крім того, Керрі Холлард виділяє наступні можливості для України, які можуть підвищити її результати: вибудовування чіткої іміджевої лінії для позиціонування IT-бренду України за кордоном; збільшення кількості кваліфікованих кадрів; розширення українського ринку IT-аутсорсингу; співпраця IT-кластерів для обміну досвідом та вибудовування партнерських відносин з сусідніми країнами; впровадження пільг для IT-компаній на законодавчому рівні для стимулювання зростання; залучення української діаспори для просування IT-бренду України за кордоном.

Cлайд з презентації Керрі Холлард (Президент Global Sourcing Association).

Керрі Холлард: «Поки ще важко назвати Україну IT-країною, але, безперечно, у вас є потенціал та всі можливості, щоб стати такою в найближчому майбутньому».Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress