Володарі Scratch: визначені найкращі юні програмісти України

20 квітня у Києві відбувся фінал всеукраїнського конкурсу з програмування для дітей – «Володарі Scratch». Захід зібрав разом 35 юних фіналістів, які презентували свої конкурсні проекти на мові програмування Scratch. Організатори проекту Фонд BrainBasket та компанія EPAM.

Конкурс «Володарі Scratch» став майданчиком для реалізації ідей талановитих дітей, які цікавляться програмуванням та IT.

Як проходив відбір на конкурс

Конкурс проходив у два етапи: онлайн відбір конкурсних робіт та їх подальша презентація перед журі для обраних команд-фіналістів. Усього було надіслано 281 роботу від команд дітей віком 10-12 років з 92 населених пунктів України.

Кожна конкурсна робота оцінювалася декількома експертами (програмістами, вчителями інформатики та представниками ІТ-компаній). Фіналістами було обрано 12 команд дітей з різних куточків України.

Категорії конкурсу

Організатори визначили 4 категорії для конкурсу: школа майбутнього, здоровий спосіб життя, діти за мир, агро очима дітей. Учасники працювали над створенням проектів у форматі гри або додатку в середовищі Scratch.

Хто ж переміг

Головне завдання, яке стояло перед командами під час фіналу, – продемонструвати вміння публічної презентації та захисту проектів перед журі конкурсу. Переможці були визначені в кожній з категорій.

 

 

Категорія «Школа майбутнього»

Переможець – Дослідники школи майбутнього (Херсон)

Гра-квест з різними завданнями шкільних тем. За правильне виконання гравець отримує монети-біткоїни, які можна витрачати на новітню техніку для модернізації школи.

2 місце – Scratch-дівчата (Краматорськ)

3 місце – Number1 (Кременчук)

Категорія «Здоровий спосіб життя»

Переможець – Fortuna (Мелітополь)

Мобільний додаток про шкідливість фастфуду.

2 місце – KIDSPRO (Кременчук)

3 місце – VitaminCafe (Охтирка)

Категорія «Діти за мир»

Переможець – Промінь добра (Київ)

Історія-гра про переселенця-футболіста, якому, через військові дії, довелося залишити рідне місто й почати все заново.

2 місце – Діти проти війни (Маріуполь)

3 місце – Creators (Краматорськ)

Категорія «Агро очима дітей» (спеціальна категорія від компанії Астарта)

Переможець – СМАК (Мелітополь)

Каркулятор-помічник для огородника.

2 місце – Горохові скретчери (Фастів)

3 місце – Котяча упряжка (Василівка)

Окрему відзнаку від Logika School отримала команда Кіттера (Київ).

 

«Журі оцінювало технічну складову, соціальну актуальність та вміння презентувати проекти. Усі роботи фіналістів були на високому рівні. Хороші проекти я очікувала, а от якість презентацій мене дуже вразила. Текст був вивчений та гарно відрепетований, час розрахований до секунд, а хтось навіть вправно комунікував з аудиторією та танцював. У цих дітей потрібно вчитися легкості спілкування та брати приклад в якості підготування до виступу», – розповіла Олександра Дмитренко, член журі (компанія EPAM).

Конкурс організували Фонд BrainBasket та IT-компанія EPAM за підтримки Агропромхолдингу Астарта, Logika School, iTalent та Мережі Глобального Договору ООН. Усі команди отримали сертифікати та подарунки від партнерів конкурсу.

 

 

Scratch це проста, зрозуміла та цікава мова візуального програмування, яка була розроблена спеціально для дітей в МІТ для вивчення азів кодування в ігровій формі. Сьогодні в Україні мова Scratch отримала широку популярність і викладається в школах.

 Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress