В українських школах апробують інноваційний формат підготовки ІТ-спеціалістів рівня Solution-архітекторів

29 червня 40 школярів розпочали навчання на літньому інтенсиві із програмування “JavaGR8 Summer Intensive”, що є підготовчим етапом Нової освітньої моделі (НОМ), яка є апробацією програми дуальної ІТ-освіти в Україні.

Серед ініціаторів та засновників проекту – освітня платформа SmartMe University, громадська організація “Фундація розвитку інновацій”, Фонд BrainBasket, асоціація IT-Україна та Державний Університет Телекомунікацій. Проект також підтримала низка вітчизняних ВНЗ та провідних ІТ-компаній, що представлені в Україні.

Учасниками пілотного запуску програми стали випускники українських шкіл, які є призерами та переможцями третього етапу олімпіад з математики, фізики, інформатики та інформаційних технологій.

Літній інтенсив заснований на авторській програмі “Інформатика” для 10-11 класів інформаційно-технологічного профілю, затвердженої МОНУ в 2015 році. Автор курсу – Сергій Іщеряков – кандидат технічних наук, Java-тренер, який вже підготував понад 40 сертіфікованіх фахівців рівня Oracle Certified Professional, Java SE6 Programmer Oracle Certified Professional, Java EE5 Web Component Developer

Можливість участі в літньому інтенсиві забезпечує освітня платформа Smartme University. На думку організаторів, проходження курсу є важливим елементом Нової освітньої моделі, оскільки дає можливість компаніям взяти на стажування студента вже з базовими навичками програмування.

За результатами фінального тестового іспиту та хакатону випускники курсу розпочнуть навчання на стаціонарній формі Державного університету комунікацій із паралельним стажуванням у кращих IТ-компаніях, таких як EPAM, Ciklum тощо.

Сама Нова освітня модель включає елементи дистанційного навчання, індивідуального навчання, менторства; а також використовує курси від кращих технологічних університетів світу та унікальні вітчизняні розробки. Таким чином організатори планують вирішити проблему розриву теоретичних знань, які студенти отримують в університеті, з вимогами, які пред’являють IT-компанії при відборі кандидатів. Мета програми – підготовка ІТ-фахівців рівня Solution-архітекторів.

Дуальна освіта – це поєднання студентом навчання у виші та роботи в компанії. Ця ідея набула розвитку в Німеччині ще в 70-х роках минулого століття. Згодом ініціативу запозичили Канада, Австрія, Швейцарія та низка інших країн, де принципи дуальної освіти успішно реалізуються й сьогодні.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress