Успішне резюме в IT: поради фахівця

Резюме – це перше враження. Тому безумовно важливо, що там написано і як. А значить, максимум серйозності і уважності при його складанні точно не завадять. Адже в день рекрутери переглядають величезну кількість резюме і роблять вони це дуже швидко – тим, хто працює в сфері підбору персоналу давно, буде досить хвилини, а то й секунд, щоб прийняти рішення знайомиться з вашим резюме більш детально чи ні.

В першу чергу, увійдіть потенційному роботодавцю (повне ім’я, локація, контактна інформація, посилання на профілі в професійних соціальних мережах, бажана позиція). Далі опишіть свої навички – Technical skills.
Досвід роботи в резюме прийнято писати в зворотному хронологічному порядку (спочатку вказується останнє місце роботи). Якщо стаж роботи досить значний, налічує десятки роботодавців і безліч проектів, то досить складно коротко, але повно викласти весь досвід в одному документі – визначте головне, виокремити найбільш успішні і важливі факти, приділіть більше уваги саме останніх подій в своїй кар’єрі. І ще: якщо в сферу IT ви прийшли не відразу, то зовсім не обов’язково детально описувати свій попередній досвід – вашому потенційному роботодавцеві достатньо знати це максимум з декількох рядків вашого резюме.

Не забудьте відобразити свою освіту і тренінги. В IT наявність вищої, бажано технічного, освіти майже завжди є обов’язковим.

ІТ – курси, заходи, які ви відвідували, тренінги свідчать про прагнення розвиватися, тому вказувати їх варто, але кількість перерахованих не повинно становити 2 листи дрібним шрифтом. Виберіть найбільш значущі, які ви можете підтвердити знаннями і сертифікатами і які найбільш важливі для отримання бажаної роботи. Про решту ви завжди зможете розповісти на співбесіді, якщо, звичайно, про це зайде мова.
Для того, щоб саме ваше резюме оцінили належним чином, Head of Human Resources IT-компанії PulsarFour LLC Олена Горбенко рекомендує звернути увагу на ключові моменти: «По-перше, необхідна наявність резюме англійською – адже сфера IT в основному орієнтована на ринки Західної Європи і США, а значить Ваше резюме в будь-який момент може захотіти побачити іноземний менеджер або замовник. По-друге, пам’ятайте про тих, хто буде читати Ваше резюме – це або технічний рекрутер або майбутній керівник, у яких завжди багато резюме і мало часу, тому зробіть Ваше резюме лаконічним і релевантним: не більше 2-3 сторінок, що описують максимум 7- 10 років досвіду. Розділ Technical skills: пам’ятайте, що Ваша найбільша цінність – це Ваша технічна експертиза, тому не скромничайте і розкажіть яскраву, але правдиву історію про себе мовою IT-Скіл».

Досить важливо при написанні резюме звертати увагу і на деталі, які, крім професійних навичок і умінь, складуть загальне враження про кандидата: перевірте текст вашого резюме на грамотність. Самостійно, а якщо сумніваєтеся, то з чиєюсь допомогою віднімайте на помилки і пунктуацію. Зверніть увагу на фотографію – фото в шортах на тлі пальми і з папужкою на плечі точно не вразить серйозного фахівця з підбору персоналу, який буде читати ваше резюме по інший бік екрану. Якщо не знайдеться відповідного знімка, то краще взагалі пропустити цей пункт. Не нехтуйте дрібницями – шрифт, вирівнювання, акуратний вигляд. І не забувайте, що здобувач самостійно визначає моменти, на які він хоче звернути увагу наймача, але при цьому писати тільки правду в будь-якому з пунктів резюме – це обов’язкова вимога. Будь-який досвідчений рекрутер розкусить ваші «перебільшення» і «прикрашену» на першій же співбесіді і вже тоді шанси на отримання бажаної посади будуть зведені практично до нуля.
«Особистісні якості і додаткова інформація – розділи опціонні, а іноді і зайві – роботодавець сам все побачить і зрозуміє в ході спілкування з Вами. Єдиний розділ, на який звертають увагу рекрутери і керівники в IT – це хобі, так як наші захоплення набагато яскравіше будь-яких слів говорять про нас як про людей », – зазначає Олена Горбенко.
І не ігноруйте авторитетні ресурси, які можуть допомогти при пошуку роботи. Hа міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна (hh.ua), наприклад, зібрана маса статей і матеріалів від досвідчених фахівців на допомогу тим, хто шукає роботу. А форма заповнення резюме, яка існує на сайті, зручна і враховує всі сучасні вимоги і стандарти. Крім того, після заповнення кожне резюме проходить ручну модерацію. І в разі визначення неточностей на електронну пошту здобувача обов’язково буде надіслано листа з рекомендаціями та порадами з доопрацювання і поліпшення резюме.

Матеріал підготовлений експертами Міжнародного кадрового порталу hh.ua.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress