Українські села долучаються до вивчення ІТ

Агропромхолдинг АСТАРТА, Фонд BrainBasket та компанія Міратех розширюють освітній проект, який дозволяє мешканцям сіл отримати базову IТ-освіту, на п’ять областей України. Ініціатива є продовженням пілотного проекту, який був запущений в минулому році.

Оволодіти ІТ-навичками можуть дорослі зрілого віку та школярі сіл та селищ Полтавської, Хмельницької, Вінницької, Харківської та Черкаської областей. Дитячий курс, до якого входить ознайомлення та вивчення середовища програмування Scratch, розрахований на школярів від 9 до 11 років. Організатори курсу запевняють, що програма дозволить дітям розвинути аналітичне мислення, зацікавить темою нових технологій та прищепить інтерес до здобуття ІТ-освіти в майбутньому. Навчальна програма триває 3 місяці й в майбутньому планується додати курс з робототехніки та забезпечити локації комплектами роботів для програмування.

Світлана Мозгова, директор з розвитку корпоративного партнерства: “Астарта” –  агровиробнича компанія, тому співпраця з сільськими громадами є невід’ємною складовою нашої діяльності. Для нас важливо, що IT-курси допомагають розширити можливості самореалізації людей у селах, йти в ногу із часом, адже без комп’ютерних технологій зараз не обходиться жодна галузь. Сьогодні завдяки спільному із сильними партнерами проекту IT-класи в селах не поступаються міським, а деколи навіть випереджають за рівнем навчальної програми та комплектації.”

Курс для дорослих, що розрахований на людей від 45 років, розроблений для побутових потреб мешканців сіл та має на меті навчити учасників проекту базовим IT-навичкам. До нього включені навчання базовим навичкам роботи з комп’ютером, інтернетом, електронною поштою, оволодіння сучасними комунікаційними засобами на кшталт месенджерів та популярних соціальних мереж. Крім того, програма курсу дозволить також ознайомитись із ресурсами для саморозвитку, щоб у подальшому дорослі слухачі курсів мали змогу самотужки отримувати нові знання й розвивати свої навички та вміння.

Микола Роєнко, президент Miratech: “Цього року вітчизняна ІТ-галузь здобула численні перемоги на міжнародній арені, а її внесок в економічний розвиток України важко переоцінити. Головна запорука таких успіхів – чудова база талановитих та освічених спеціалістів. Сприяючи росту середнього рівня ІТ-освіти в країні ми тим самим вносимо свій внесок в розширення бази потенційних фахівців, яких так не вистачає ІТ-галузі”.

“Сьогодні ІТ – це нова грамота. І не залежно від віку, спеціальності або схильностей – інформаційні технології допомагають людям покращувати життя та ставати успішнішими. Ми раді привнести нашу освітню експертизу в такий важливий для регіонів проект”, – прокоментував Ілля Онищенко, директор з програм фонду BrainBasket.

Як і в пілотному проекті, кожна навчальна група займається в змішаному форматі, який передбачає самостійну роботу онлайн і аудиторну практику з викладачем у спеціально облаштованих приміщеннях. Комп’ютерну техніку для занять у селах надає агропромхолдинг АСТАРТА, а технічну підтримку забезпечує Miratech. Навчання проходитить  у вихідні дні, двічі на тиждень.

Пілотний проект з базової IT-освіти був запущений в жовтні минулого року для дорослих та школярів у селах Озера, Лутовинівка та Староаврамівка Полтавської області. В його рамках навчання пройшли 50 дорослих і 40 школярів. Цього разу планується надати знання з інформаційних технологій  220  дорослим і 150 школярам у селі Жданівка Вінницької області, селах Радісне, Дружне, Бальківці та селищі Наркевичі Хмельницької області, селі Пакуль Чернігівської області, селах Троїцьке, Бугаївка, Крива Руда, Лютенька, Орданівка, Василівка, селищі Шишаки та місті Глобине Полтавської області селищі Коломак Харьківської області та у селі Лящівка Черкаської області.

 

АСТАРТА – публічна агропромислова компанія, яка 25 років працює в сфері цукрового та сільськогосподарського виробництва в Україні. З 2006 року акції Astarta Holding N.V. котуються на Варшавській фондовій біржі. АСТАРТА обробляє землі у 8 областях та є національним лідером з виробництва цукру. Компанія реалізує стратегію корпоративної соціальної відповідальності, одним з пріоритетів якої є підтримка сільських громад у напрямках освіти, медицини та благоустрою.

Miratech надає аутсорсингові та інші ІТ-послуги корпоративним клієнтам у всьому світі. Компанія заснована в 1989 році. Штаб-квартира знаходиться у Нью-Йорку. Міратех успішно працює у Вашингтоні і Стокгольмі, Великобританії, Ізраілі, Іспанії, Норвегії, Польші, Словаччині, Україні, на Філіпінах, в Фінляндії та Швеції. Сервісна мережа Міратех охоплює 560 міст і населених пунктів.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress