Часті питання

Яка тривалість курсу?

Курс триває 4 місяці, заняття проходять 2 рази на тиждень у вечірній час (зазвичай з 19:00 до 20:30). Загальна рекомендована кількість часу, котру учасник програми має присвятити навчанню (перегляд відеоматеріалів, робота над практичними завданнями, перегляд документації, очні заняття) дорівнює 150 астрономічних годин.

Яка програма курсу?

В основі курсу лежить програма Гарвардського університету з основ програмування – CS50. Даний курс є всесвітньо визнаним курсом для початківців і вважається одним з найкращих курсів з основ комп’ютерних наук. Протягом курсу слухачі ознайомляться з основами таких мов програмування: C, Python/PHP, JavaScript, HTML/CSS.

Яка логіка та структура курсу?

CS50: Курс триває 12 тижнів (з нульовим включно) і містить 9 домашніх завдань (з нульовим включно)

Структура кожного тижня:

Lectures: найважливіша частина курсу. Лекції тривалістю 1,5-2 години з введенням у тематику тижня;

Problem Sets: домашні завдання – основний матеріал для роботи ментора;

Walkthrough: ретельний розбір практичних підходів для розв’язання домашніх завдань;

Shorts: детальний розбір концепцій, що були розглянуті під час лекції. Додатковий матеріал, необхідний для розуміння програми курсу.

Що таке фінальний проект?

Фінальний проект — це проект, що виконується учасником програми по закінченню курсу CS50. Це може бути проект на будь-яку тематику і з використанням будь-яких технологій. Під час останнього тижня доступним буде ряд відео під назвою “Seminars”, в яких запропоновано різні напрямки реалізації проекту.

Як відбувається відбір на програму?

Відбір на програму здійснюється в 2 етапи: анкетування та виконання тестового завдання. На етапі анкетування відбираються кандидати зі знанням англійської мови на рівні upper-intermediate і вище. На етапі тестового завдання перевагу отримують ті кандидати, котрі виконали тестове завдання краще за інших.

Якими знаннями володітиме випускник курсу?

Найбільшу увагу курс приділяє мові С, за допомогою якої подається Організація пам’яті, Бінарні формати даних (Обробка зображень, Magic Numbers), Шифрування, Базові структури даних (HashMap, Trie) і Основні алгоритми: Сортування (Bubble, Insertion, Selection, Merge), Пошук (Binary Search). Значну частину курсу займає Web. Студенти отримують базові навички роботи з реляційними базами даних і основними конструкціями мови SQL. Використовують Flask (Python) на Back-end, HTML / CSS та фреймворк Bootstrap на Front-end. Акцент робиться на JavaScript, jQuery  і технології AJAX. Розглядається тема інформаційної безпеки (Cookies / Session, Hashed passwords). Коротко розглядається тема штучного інтелекту і Natural Language Processing. Розв’язання ігрових задач за допомогою Search Tree, Evaluation Function, MiniMax. Під час всього курсу використовується операційна система Linux. Розглядаються інструменти make, clang, valgrind.

Що отримує людина по завершенню програми?

Існує два варіанти опанування курсу – прослуховування та проходження. Статус “прослухав курс” отримує випускник, котрий успішно виконав не менше ніж 50% домашніх завдань; статус “пройшов курс” отримує людина, котра успішно виконала 90% домашніх завдань та зробила фінальний проект.

Що робити після закінчення курсу?

Після завершення курсу випускники отримують посилання на “Путівник випускника”, де вони зможуть знайти інформацію про інші безкоштовні онлайн-курси, відеокурс з пошуку роботи, безкоштовний доступ до онлайн-курсів з англійської мови, знижки на платні курси в учбових центрах-партнерах, інформацію про стажування і вакансії (через групу LinkedIn).

В чому полягає робота ментора?

Ментор- це не викладач. Перед ним не стоїть завдання викласти теоретичний матеріал; його мета – допомогти розібратися в складних темах, практичних завданнях або проілюструвати онлайн-лекції прикладом з реального життя. Ментор – це людина, до якої можна звернутися та поставити питання, якщо щось незрозуміло. Ментор нікого не вчить, він допомагає вчитися.

Що таке змішана модель навчання (blended learning) ?

На сьогоднішній день це одна з найефективніших моделей навчання, яка об’єднує переваги очного та дистанційного навчання. Слухачі самостійно опановують теоретичний матеріал і регулярно зустрічаються в невеликих групах з досвідченим ІТ-спеціалістом, котрий одночасно є ментором і допомагає розібрати важкі моменти та розв’язати практичні задачі.

Якою мовою проходить навчання?

Усі відеолекції і завдання викладаються англійською мовою. Заняття в групах проходять українською та російською мовами.

Чи потрібно брати свій ноутбук на заняття і що потрібно на ньому встановити?

Наявність власного комп’ютера не обов’язкова, але бажана. Краще за все відвідувати заняття зі своїм ноутбуком. Вам не потрібно буде встановлювати додаткове ПЗ, так як весь курс доступний в браузері.

В критеріях вказано необхідний рівень володіння англійською мовою: середній та вище. Як дізнатись свій рівень?

Подивіться одну з відеолекцій. Якщо Ви все розумієте, ваш рівень англійської мови достатній.

Яка вартість навчання?

Навчання є повністю безкоштовним завдяки підтримці Міжнародного фонду “Відродження”.

Де проходять заняття?

Заняття проходять на базі бібліотек та локацій компаній-партнерів. Дивіться мапу для уточнення адреси у вашому місті.

Чи потрібні попередні технічні знання або знання мови для проходження курсу?

Участь у програмі не потребує попередніх технічних знань та навичок (хоча їх наявність буде перевагою). Тим не менше, кандидат має володіти англійською мовою на рівні intermediate та вище (так як більша частина матеріалів викладена англійською)

Як зареєструватись та розпочати навчання?

Перший крок – необхідно зареєструватись на сторінці http://brainbasket.org/tn

Другий крок – необхідно виконати тестове завдання, яке Ви отримаєте електронною поштою. Першочергово до групи зараховуються люди, які виконали завдання (написання програми на Scratch) найбільш комплексно та цікаво (тобто програма має ідею, містить багато скриптів, коректно працює).

Я надіслав тестове завдання, але поки не отримав відповідь, коли стартує курс. Що мені робити?

Це означає, що в вашому місті найближчим часом група не стартує (тобто наявні ментори зайняті веденням інших груп). Як тільки буде заплановано дату наступного старту – Ви отримаєте електронного листа.

Як я дізнаюсь про те, що мене зарахували в групу?

З вами зв’яжеться локальний координатор за допомогою електронної пошти або по телефону.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress