Technology Nation: група викладачів у Рівному

За більше ніж рік функціонування проекту Technology Nation ми запустили більше 145 навчальних груп. Всі вони різні, однак окремо варто виділити навчальну групу з Рівного, до якої входили викладачі середніх шкіл міста. Після випуску групи ментор Артем Прончук написав невелику замітку, яку ми з радістю публікуємо разом із коментарями учасників програми.

 

27 квітня 2017 року, учителі інформатики рівненських шкіл завершили навчання на безкоштовних курсах з програмування за сприяння «Благодійної організації «BrainBasket Foundation»», які проводились у Рівненському навчальному інформаційно-інноваційному центрі за проектом “Technology Nation” програми Гарвардського університету «Computer Science 50».

Педагоги міста будуть згадувати ці 4 місяці активних занять на курсах так, як студенти 5 років університетського навчання. Час навчання пролетів надзвичайно швидко, хоча, на початку курсів, усім учасникам здавалось, що 4 місяці – це порівняно довгий термін навчання, проте коли поринули в сам процес, то почали усвідомлювати, що і даного часу не вистачає,  тому більшість курсантів мають бажання далі працювати під керівництвом ментора.

Blended learning – тип навчання який сподобався усім. Більшість теоретичного та практичного матеріалу студенти опрацьовували вдома, а проблемні завдання розбирали колективно. Під час таких зустрічей у аудиторії було вирішено велику кількість спірних питань «проблемних тижнів».

С, Python, PHP, JavaScript, MySQL, HTML/CSS – це вже не лише абревіатура, значення та практичне застосування якої навіть не уявляли, це каталізатор нових ідей, реалізація яких вимагає поглиблювати знання цих технологій.

CS50 + English – уроки англійської мови, під керівництвом викладача Оксани Реви, запам’ятаються усім легкою, невимушеною атмосферою та методами викладання. На таких уроках курсанти мали можливість потренуватись у проходження співбесіди, складання резюме, виробленні манер та розучити повсякденні фрази.

У Рівному це друга група, яка пройшла курси за проектом “Technology Nation”, а у освітянському просторі міста – перша. Сподіваюсь, це значно вплине на підготовку учнів рівненських шкіл, адже наші учителі інформатики зможуть передати отриманий досвід та навички, які отримали. Уроки інформатики стануть цікавими завдяки таким педагогам, які знають та орієнтуються в новинках та вимогах ІТ-галузі.

Артем Прончук, ментор Technology Nation

Людмила  Гайдук (слухач курсів):

Я працюю вчителем інформатики в школі. Як фахівець постійно маю поновлювати свої знання в цій галузі, що розвивається стрімкими темпами. Одним із розділів інформатики, що вивчається в шкільному курсі є програмування, іноді доводиться програмувати і самій. Програмування – великий навик для нашого мозку. Сьогодні, коли виникає складна економічна ситуація, коли люди можуть втратити роботу, скорочується кількість робочих місць, залишається велика потреба знавців ІТ-технологій.

Пройшовши навчання за програмою Technology Nation, всеукраїнського проекту з безкоштовного навчання основам програмування, я отримала не лише поглибленні знання в ІТ галузі, що стимулювало до вивчення англійської мови, такої необхідної в наш час, а й до ознайомлення з цікавими методиками подання матеріалу. Даний курс дозволив отримати комп’ютерну освіту світового класу, вивчивши основи найбільш затребуваних мов програмування

Це той унікальний випадок, коли продукт є одночасно безкоштовним і таким, який розвиває і дає практичну користь.

Плюсом занять по проекту Technology Nation фонду BrainBasket є їх проведення у форматі blended learning (змішане навчання), що передбачало самостійну роботу з лекційним матеріалом, який викладений онлайн, і аудиторну практику під керівництвом Артема Прончука.

Позитив та емоції, поглиблені знання – саме це отримала від даного курсу та своїх колег по навчанню! Окрема подяка нашим викладачам! Впевнена, що Technology Nation – успішний крок в майбутнє ІТ освіти в Україні! Так тримати!  Дякую!

Вікторія Рицька (слухач курсів):

Навчаючись на курсах отримала масу задоволення. Здобула неоціненний скарб – знання. Розширила своє уявлення про мови програмування. Покращила рівень з англійської мови. Заняття проходили у комфортному середовищі з цікавими людьми. Навчатися – було одне задоволення. Звичайно, було багато труднощів та невдач, але вирішуючи їх залишався приємний після смак. Дякую!

Олег Невірковець (слухач курсів):

Дуже радий що відвідував курси по СS50. Навчання проходило в цікавій дружній атмосфері. Особливо хотілося би відмітити ментора курсів Артема Прончука. Подаючи матеріал у легкій та доступній формі він дійсно став коучем для нас, зумів зацікавити та мотивував до праці. Впевнений, отриманні знання ще не один раз знадобляться у повсякденному житті. Найщиріші вітання усім учасникам, а також наснаги майбутнім учням.

Віктор Сліпчук (слухач курсів):

Я цікавлюсь програмуванням відтоді коли у 1995 році вперше переступив поріг десятого класу. Здавалося б, чого мене можуть навчити на курсах для початківців? Проте курс CS50 від Гарвардського університету перевищив всі мої очікування.

За час мого навчання я зробив вагомі кроки до підвищення рівня знань мов програмування C, Python, PHP та ін., мов розмітки гіпертекстових сторінок HTML та CSS, зростання культури написання коду, дізнався про цікаві задачі та інформаційні технології, і врешті решт познайомився із хорошими людьми, які мають споріднені із моїми інтереси. Знаю, що найкраща освіта – це самоосвіта, проте працювати в колективі краще, цікавіше та веселіше. Дякую всім, хто до цього причетний!

Сергій Валага (слухач курсів):

Курс CS50 всеукраїнського проекту Technology Nation надає чудову можливість ознайомитись із основами програмування. Читання курсів проводиться в доступній формі, яка підкріплюється цікавими прикладами, що допомагає мислити алгоритмічно та ефективно вирішувати поставлені завдання. В даному курсі присутній широкий спектр тематик, який ознайомить відразу з декількома технологіями та мовами програмування, які стануть ідеальним стартом для початку роботи в ІТ-галузі.

Даний курс є цікавим ще й тому, що дає можливість вибору розв’язку поставленої проблеми різними шляхами, а не обмежує робити все по шаблону. Лекції проходять в офлайн-режимі, що дає змогу переглянути їх в будь-який час. Особливу подяку слід сказати ментору Артему Прончуку, який направляв нас до правильного вирішення завдань, підтримував під час всього терміну навчання, надавав чіткі та зрозумілі пояснення. Також слід подякувати BrainBasket Foundation за чудовий проект Technology Nation. Зареєструватися на даний курс буду радити всім своїм знайомим. Дякую за хороші знання.

Іванна Бойко (слухач курсів):

Курси Technology Nation цікаві, змістовні. Незважаючи на щільний, великий за обсягом матеріал, уроки викладені зрозуміло і якісно. Заняття проходили весело та інформативно. Я дізналась багато нового, отримала стимул і натхнення на майбутню інтенсивну самоосвіту.

Великим плюсом стали уроки англійської мови, які проводила фаховий педагог Оксана Ростиславівна. Тим, хто готовий поринути в навчання з головою, рекомендую. Дякую за цікавий курс!

Катерина Медведюк (слухач курсів):

«Більше 4 місяців тому кожен з нас зробив важливий для себе крок. Ми прийшли в НІІЦ для того, щоб навчитись новому, узагальнити свої знання та поділитись своїм досвідом. І особиста мотивація до цього кроку в кожного була різна. Хтось хотів довести, насамперед собі, що готовий вчитись, хтось хотів на власному прикладі показати іншим, що вчитись ніколи не пізно. Погодьтесь, відчуття неймовірне, це те, чого у нас давно не було, адже пройшло багато років, як ми були студентами. Потім була кропітка та важка праця, ми будували своє життя, ми будували свої сім’ї, ми будували свою кар’єру. І в якусь мить сказали собі: «Щоб я міг рухатись далі, щоб я міг бути ще успішнішим, мені потрібно зробити цей крок і знову сісти за «студентську» лаву». І в сьогоднішній промові я хочу сказати тільки одне просте, але таке значуще слово – ДЯКУЮ.

Дякую НІЦ та Прончуку Артему Володимировичу за знання, які Ви нам давали. Ми чітко усвідомлюємо, що ми були нелегкими студентами, адже у кожного з нас за плечима великий досвід і, іноді, нам здавалось, що правильне тільки те, що знаємо і робимо ми. Дякую, що вислухали, узагальнили та показали нове.  Дякую благодійній організації фонду «БрейнБаскет Фаундейшн» за те, що дала можливість навчатись.

Дякую Вам, дорогі колеги. Ми знайомі давно, і, здавалось, що знаємо добре одне одного. Але навчання показало, що це не так. Ми відкрились з зовсім інших сторін, ми стали розуміти один одного краще. В кінці кінців ми знаємо сильні та слабкі сторони один одного. Дякую всім!»

Микола Парфенюк (слухач курсів):

Важко сьогодні уявити світ без ІТ-технологій. Так само важко уявити вчителя, який не йде в ногу з часом і не цікавиться новинками в цій сфері. Саме тому я вдячний фонду BrainBasket, який втілив у життя програму Technology Nation – безплатний курс із основ програмування та веб-дизайну. Серед переваг програми хотілося б відзначити доступність викладу матеріалу; цікаві та не завжди прості завдання самостійної роботи за онлайновими лекціями досвідчених фахівців; заохочення до вивчення курсу англійської мови. Раджу всім пройти цей курс, адже це пізнавально, цікаво та доступно.

Тарас Рокунець (слухач курсів):

Даний курс є цікавим і пізнавальним, але разом з тим не досить легким. Для мене він відкрив маленьке віконце в сферу ІТ, і разом з тим розуміння, що потрібно прикласти ще багато зусиль для досягнення кінцевого результату. Особлива подяка ментору Артему, та вчителю англійської мови Оксані Ростиславівні за те що робили наше навчання цікавим та пізнавальним.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress