Technology Nation: Група НВК №141 у Києві

Проект Technology Nation, який узяв старт за сприяння Фонду BrainBasket у березні 2016 року, окрім цікавої та відомої програми навчання Гарвардського курсу Introduction to Computer Science, має ще один основний компонент усього курсу. І цей компонент – люди, які отримують нові знання за програмою курсу CS50. У кожного з них свої причини і мотивація долучитися до проекту, власне бачення застосування знань, які вони отримують.

У кожному місті, де вже працює програма і де вона тільки готується до впровадження, є свої історії і всі вони, без перебільшення, заслуговують на увагу. Але сьогодні варто розповісти по групу з Києва. І причина тут не в статусі міста як столиці. У цій групі навчаються учні 9-11 класів та викладачі однієї зі шкіл міста.

DSC_0168 (1)

Навчально-виховний комплекс №141 «ОРТ» міста Києва – це заклад з поглибленим вивченням інформаційних технологій та іноземних мов. Саме тут основи програмування вивчає одна з 24 груп у рамках проекту Technology Nation. На рівні з іншими учасниками проекту по всій Україні учні та викладачі школи вивчають Гарвардський курс CS50, виконують домашні завдання та предметно обговорюють лекції з викладачем у класі.

Зовсім нещодавно школа оновилась як візуально, так і внутрішньо, перетворившись на сучасний навчальний комплекс. Для учнів школи сьогодні доступні для вивчення такі сучасні напрями спеціалізації, як веб-дизайн, архітектурне та ландшафтне проектування, інформаційні технології в економіці та бізнесі, тривимірне проектування, програмування, робототехніка та мікроелектроніка. Ці спеціалізації дають реальну можливість учням отримати найсучаснішу освіту в галузі технологій.

В якості ментора програми Technology Nation у цій групі допомагає учням та супроводжує їх під час освоєння основ програмування заступник директора з навчально-виховної роботи НВК, вчитель інформатики Сергій Дзюба. Сам він із задоволенням працює з учнями та радий, що стільки дітей та вчителів у школі цікавляться технічними спеціальностями.

DSC_0154 (1)

«Заняття проводяться двічі на тиждень по півтори години кожне – це те, що є обов’язковим. Є складні завдання і одні учні справляються краще за інших, тому можемо і до десятої години вечора затриматися», – зазначає Сергій.

«Зараз у групі 25 осіб, з яких троє вчителів з нашої школи, – продовжує він. – Інша, більша частина, – це учні з 9 по 11 класи. Крім курсу в рамках Technology Nation, у нашій школі вивчається C/C ++, C#, Java в залежності від задач, що постають перед учнями . Курс в рамках Technology Nation викладений англійською мовою, об’ємний, цікавий, місцями складний, надає нову форму навчання для учнів».

DSC_0174 (1)

Подобається навчатися й учням школи. Дев’ятикласники Влад та Артем та учениця 11 класу Ліза визнають, що лекції в класі цікавіші за відео.

«Коли ми обговорюємо кожну проблему або завдання, стає набагато зрозуміліше. У відео для нас все виглядає досить поверхово, а коли ми розбираємо кожен момент в класі, орієнтуємось краще та глибше розуміємо навчальний матеріал», – діляться учні школи.

Найскладнішим поки для учасників проекту було знайти помилку в коді. Ще – зрозуміти, що таке «масив» через перегляд відео. «Іноді на відео демонструються моменти, які будуть пояснюватися далі, тому доводиться згадувати, що вже вивчили», – зазначає Ліза.

На питання «Для чого ви навчаєтесь основам програмування?» учні відповідають упевнено: для майбутнього, для себе. «Навіть якщо ми не будемо працювати в цій сфері, це буде корисно», – уточнює Артем.

«А мені знадобиться точно, адже я планую вступати за цією спеціальністю», – додає Ліза.

DSC_0191 (1)

Крім того, учні відзначають допомогу ментора-вчителя. «Він дуже допомагає – зрозуміти матеріал, задати навідні запитання. Не сам просто розповідає, як це робити, а наводить нас на те, щоб це робили ми та розуміли теми через завдання», – додають учні.

Сергій Дзюба відзначає, що учні дотримуються програми, допомагають однин одному та вивчають програму одного з кращих університетів світу. «Ми йдемо за планом програми Гарвардського курсу, в кінці якої учні роблять фінальний проект», – зазначає він.

У свою чергу, Фонд BrainBasket бажає учням успішного закінчення курсу та застосування отриманих знань у власних роботах та проектах, які допоможуть досягнути власних цілей та поставити перед собою нові!Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress