Стартував перший етап програми Technology Nation у найбільших містах України

DSC_0011_8Фонд BrainBasket запустив перші навчальні групи у 23 містах України за програмою Technology Nation. В рамках програми на базі бібліотек в обласних центрах України проходитимуть безкоштовні курси з програмування на основі програм кращих світових технологічних університетів.

Програма виявилась дуже актуальною та викликала неабиякий інтерес, і з моменту анонсу ми отримали більше 23 000 заявок. Зважаючи на таку кількість заявників, відбір учасників перших груп відбувався не тільки по анкетам, але й методом випадкового вибору.

Навчання проходитиме у форматі blended learning, що передбачає самостійну роботу з лекційним матеріалом, який викладений в онлайн, та аудиторну практику під керівництвом досвідчених менторів на базі бібліотек по всій Україні. Це дасть слухачам хороше підґрунття для подальшого навчання та працевлаштування в IТ-сфері.

За 2 місяці інтенсивної підготовки до старту проекту команда Фонду провела ряд плідних зустрічей з представниками Гарвардського університету та МІТ з приводу надання всебічної підтримки програмі та провела презентації проекту та зустрічі з адміністраціями міст та ІТ-спільнотами в більш ніж 20 містах України.

Проект реалізується за підтримки Адміністрації Президента України та партнерів – компаній «Майкрософт Україна», «Навігатор» та ГО «Вікно можливостей». Також нам дуже приємно, що до проекту нещодавно долучилась ще ціла низка компаній, зокрема, AMC Bridge, Bakotech, Ciklum, GlobalLogic, HeadHunter, Innovecs, Luxoft, MacPaw, Terrasoft, TheAppSolutions, Корпорація “Галактика” та багато людей, які подарували бібліотекам свою власну техніку.

Навчання у групах стартувало у 23 містах. На перші організаційні заняття запрошено понад 800 чоловік (по 40 в кожному місті), яких ознайомили з курсом, форматом навчання, познайомили з ментором та видали домашнє завдання. Після його виконання буде складено рейтинг успішності, згідно якого 15 перших учасників будуть зараховані в групу, а з решти буде сформовано “лаву запасних” (на випадок, якщо хтось не зможе розпочати навчання) та наступні групи.

До кінця року планується відкрити 100+ хабів в найбільших містах України, в зв’язку з цим, ми відкриті до співпраці та продовжуємо пошук волонтерів, які можуть стати менторами програми (ІТ-спеціалісти, молоді активні викладачі ВНЗ, які відповідають вимогам проекту) та комп’ютерну техніку для обладнання бібліотек (мінімальні вимоги: процесор: 1,5-2 Гц; RAM: 1-2 GB; ОС: будь-яка, що підтримує встановлення Google Chrome) й координаторів у регіонах.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress