Програмісти — це кістяк IT-індустрії. Це фахівці, які пишуть вихідний код програм і в кінцевому результаті створюють технології.

За даними ДОУ, в середньому українському програмісту 27 років, його зарплата в середньому дорівнює $ 1500-2500, а досвід роботи становить 4,5 років.

ЗАДАЧІ ТА ОБОВ’ЯЗКИ

Роботу програміста можна порівняти з роботою інженера-будівельника. Спочатку він визначає проект, з яким йому доведеться працювати та оцінює, як це все буде виглядати (продумує структури даних). Причому, важливо скласти структуру таким чином, щоб вона була легко розширюваною та змінюваною (адже в програму часто доводиться вносити якісь нові можливості). Потім він визначає порядок і спосіб будівництва об’єкту (складає алгоритми) і вже після цього починає «класти цеглу» (писати код). При цьому, мова програмування є інструментом, який використовується для написання коду. І залежно від завдання, якісь мови є більш зручними для її виконання, а деякі — менш.

Основа роботи програміста — це робота з даними. Зазвичай, програмісти працюють в командах, де кожен займається створенням окремої частини єдиного проекту. Спочатку програмісти отримують технічне завдання і установку щодо технологій, що використовуються. Далі кожен програміст розробляє дизайн-документ під свої компоненти (опис, що конкретно він буде робити). Наприклад, визначає, що в будинку він будуватиме квартиру, що вона складатиметься з 3-х кімнат такого-то розміру й т.п. Далі визначаються інтерфейси обміну даними, тобто способи та формати «зведення» окремих фронтів робіт в єдину систему. Всі ці дані затверджуються у вигляді проектного плану в менеджера проектів, і починається безпосередня робота по створенню програмного коду.

Більшість IT-компаній працюють за методологією Scrum, тому типовий робочий день програміста складається з:
— Статусних зустрічей та звіту про виконану роботу
— Безпосереднього написання коду
— Робочих зустрічей з командою
— Спілкування з тестувальниками

 

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ

Основна перевага даної професії — це те, що програмісти своїми руками створюють нові сучасні інформаційні технології та досить швидко можуть бачити плоди своєї роботи. Плюс вони самі планують, як вони це робитимуть, що робить дану професію досить креативною. Незважаючи на те, що в світі цифр, даних і алгоритмів все строго та логічно, в ньому присутня творчість, і програміст тут встановлює власні правила.

Недоліки – це іноді вузька ділянка робіт, часом рутинні й одноманітні завдання. Наприклад, складання великої кількості простих алгоритмів або монотонний пошук помилок в чужому коді. Хоча все це стосується і будь-якої іншої роботи — рутина завжди вбиває творчий процес.

 

ЯК СТАТИ ПРОГРАМІСТОМ І КУДИ РУХАТИСЬ ДАЛІ

Для того щоб стати програмістом важливо мати технічний склад розуму, дружити з математикою, мати мінімум середній рівень знання англійської мови та любити комп’ютери і сучасні технології.

Способів навчитися мовам програмування зараз існує безліч — від самоосвіти, до коледжів, університетів і комерційних навчальних центрів.

Шляхів розвитку в програмістів існує досить багато. Спочатку програміст розвивається в рамках своєї спеціалізації від рівня junior до middle і senior. Далі програміст може піти в одному з наступних напрямків:

  • Технічний: розвиток в технологічному напрямку і зайняття посад Tech Lead, System Architect, CTO.
  • Управлінський: розвиток менеджерських якостей і зайняття посад Team Lead, Project Manager, CEO.
  • Бізнес-аналітика: розвиток розуміння бізнесу та предметної області.
  • Автоматизоване тестування: набуття знань в області тестування для забезпечення якості продукту, використовуючи програмні засоби.
  • Стартапи: розвиток підприємницьких якостей з метою запуску власної компанії.

 

Стаття створена на основі інтерв’ю з представниками галузі та матеріалів habrahabr.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress