Результати соціологічного дослідження «Додаткова ІТ-освіта для студентів»

У січні 2016 року проект «Майбутні професіонали» разом з Науково-дослідницьким центром прикладної соціології «Соціоплюс» провели соціологічне дослідження з метою вивчення потреб студентів в додатковій ІТ-освіті.

В опитуванні взяли участь 496 студентів 1-4 курсів факультетів ФIОТ, ФТI, IПСА, ФПМ, ФБМI, ТЕФ Національного технічного університету України «КПІ» та дали відповіді на такі питання:

  • Фахівцем в якій професійній галузі Ви себе бачите?              
  • Чи відчуваєте Ви необхідність отримувати додаткові практичні навички поза навчанням у ВНЗ?
  • Які спецкурси були б цікаві Вам в якості додаткового навчання?
  • Який формат додаткового навчання Ви б обрали?
  • Чи поєднуєте Ви навчання у ВНЗ із роботою?
  • Чи плануєте в майбутньому працювати під час навчання?
  • Чи плануєте Ви після закінчення ВНЗ працювати за спеціальністю яку здобуваєте?

За результатами опитування майже 57% студентів хочуть вчитись on-line, близько 43% студентів IT-спеціальностей віддають перевагу навчанню в аудиторіях.

Opituvannya-stud_8

Досить велика частка студентів потребує додаткових навичок та знань з програмування 46%, software engineering 25%. Автори дослідження вважають, що ІТ-компаніям  потрібно більш активно допомагати вишам створювати та вести навчання за сучасними вимогами та програмами, надавати студентам можливість проходити практику, стажування, запрошувати приймати участь у реальних проектах, тощо.

Opituvannya-stud_2

Крім того, на сьогодні залишається важливим питання профорієнтації та взаємодії системи освіти з бізнесом у підготовці спеціалістів за потребами ринку праці. Майже 33% студентам важко відповісти на запитання, чи буде він працювати за спеціальністю у сфері ІТ після закінчення ВУЗу  і 8,2 % – точно не працюватимуть за спеціальністю!

Opituvannya-stud_6

Opituvannya-stud_4

Opituvannya-stud_7

Opituvannya-stud_1

Opituvannya-stud_5

Opituvannya-stud_3Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress