Обов’язкових ТОП-5 soft skills сучасного IT-спеціаліста

На сьогодні однією з найбільш активних професійних сфер на ринку праці вважається сфера IT. Вона динамічно змінюється та дуже швидко розвивається. А відтак, і представники цієї галузі не можуть не відповідати на запити, які перед ними ставить реальність. Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна (hh.ua) розбиралися, без яких особистих навичок сьогодні неможливо обійтися IT-спеціалісту.

У зв’язку з високою престижністю та популярністю професійної області, в ІТ йде все більше спеціалістів. Конкуренція серед представників сфери зростає. Згідно з дослідженнями, які провів Експертно-аналітичний центр Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, в нашій країні на одне вакантне місце претендує поки два спеціалісти, але ця цифра буде скоріш за все зростати. Позаяк спостерігається тенденція і до зміни фаху пошукувачами, і до вступу більшої кількості абітурієнтів на профільні факультети. Окрім того, трансформується формат роботи, запити роботодавця та потреби клієнтів. Це все у комплексі впливає на те, яким сьогодні має бути спеціаліст в ІТ.

Сьогодні, щоб бути реалізованим і отримувати високі гонорари за свою роботу, IT-шнику замало знати програмне забезпечення, кілька мов програмування, «залізо» зсередини, бути вмотивованим на результат і т.д.

Для IT-спеціаліста сьогодні важливо мати ряд так званих soft skills – навичок або особистих якостей, що не мають прямого відношення до фаху, але допомагають в роботі із працедавцем та клієнтами.

Серед обов’язкових soft skills є ТОП-5, без яких сьогодні нікуди:

  1. Володіння на високому рівні, як мінімум, англійською мовою – усною та писемною. Інструкції, програмування, закордонні проекти – це все стає більш доступним, якщо не витрачається час на переклад, а є розуміння відразу.
  2. Вміння працювати в команді та готовність до прямого діалогу не тільки з колегами, а й з клієнтами. Міжособистісна комунікація є дуже важливою не тільки на стадії підписання угоди, а й у процесі виконання замовлення.
  3. Включене активне слухання теж входить до цього списку. Позаяк IT-спеціалісту треба розуміти, що клієнта варто вислухати, а не просто давати йому відразу готове рішення навіть за умови, що воно оптимальне. Можливо, під час розмови з’ясується інформація, яка суттєво може вплинути на результат роботи.
  4. Навик письмового мовлення теж є дуже важливим для IT-спеціаліста. Працюючи віддалено, доводиться дуже багато переписуватися. Треба уміти технічні речі та процеси, зрозумілі вам, пояснити людям, які далекі від сектору IT.
  5. Послідовність – це той навик, якого іноді бракує усім, а не тільки IT-спеціалістам, але сьогодні ми говоримо саме про них. Починаючи проект, його треба доводити до логічного завершення. Дуже часто в IT-відділах можна спостерігати, що проект розпочато, потім приходить інше замовлення – і на нього переключаються. Не зважаючи на це, не забутьте вчасно повернутися і закінчити роботу над попереднім замовленням. Це додасть вам бонусів – ваші клієнти побачать, що ви відповідальні і не порушуєте строків виконання замовлення.

Якщо до вашого високого професійного рівня додати ще й ці уміння, ви автоматично стаєте більш конкурентоздатними на ринку праці. У висококласного спеціаліста завжди є більше інструментів у арсеналі на досягнення поставленої мети. Будьте успішними та пам’ятайте, що працювати потрібно не 12 годин, а головою, як говорив Стів Джобс.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress