Країні потрібні sales-менеджери в ІТ!

HITS logo square boldІТ привертає сьогодні увагу кожного українця: молодих хлопців і дівчат, які самі опановують Java, .Net та С++, батьків, що водять дітлахів на курси програмування та представників інших професій, що з цікавістю спостерігають осторонь. І якщо ви ще не працюєте в софтверній компанії, значить ви належите до останніх. Хтозна, можливо двері в ІТ не зачинені для вас, якщо серед вашого арсеналу здібностей знайдеться принаймні частка комунікативних навичок, аби стати успішним продавцем в сфері ІТ. Подумайте про це!

Ринок ІТ зростає

Щороку український ринок ІТ зростає на 15% — міжнародні компанії збільшують свої R&D центри, з’являються нові ІТ-стартапи. За даними Ukraine High-Tech Report наразі в Україні працює 90,000 ІТ спеціаілістів, а в 2020 їх кількість зросте до 200,000, що безумовно свідчить про позитивну динаміку росту попиту на ІТ послуги. Для того, аби компанії могли планувати свій розвиток та поповнювати резерви національної економіки, країні потрібні sales-менеджери в сфері ІТ.  

Які потрібні продавці?

Сьогодні більшість великих аутсорсингових та аутстафінгових компаній отримують левову частку клієнтів завдяки менеджерам з продажів, яких наймають в країнах, де бажають продавати свої послуги. Вартість таких продавців, наприклад, в США, складає від 120,000 доларів на рік, плюс додатково сплачується  5-10% від суми контракту та витрати на утримання офісу. Якщо ж український продавець отримує контракт, то для компанії це в 10 разів дешевше, навіть враховуючи витрати на постійні відрядження. Тому немає жодних сумнівів, що разом із підготовкою ІТ кадрів, потрібно навчати sales-менеджерів, які зможуть продавати ІТ послуги та продукти на міжнародні ринки.

Варто зазначити, що крім гарних sales-навичок та знань ІТ індустрії, менеджер з продажів повинен мати так звані international skills — тобто досконале володіння мовою, глибоке розуміння менталітету та звичок, завдяки яким клієнти захочуть обрати саме вашу компанію. Аутсорсинг — це в першу чергу побудова стосунків.

Маркетинг-менеджер компанії Itera та лектор Вищої школи ІТ Анастасія Позиніч підтверджує необхідність розвивати додаткові навички: “В Itera ми застосовуємо концепцію 3D Career, згідно якої здібності кожного спеціаліста компанії мають розвиватися у трьох напрямках: технічні навички, навички управління собою і людьми та міжнародна (крос-культурна) комунікація або international skills. Наскільки вправно людина володіє цим набором якостей, настільки вона успішна в своїй роботі в міжнародній ІТ-компанії.”

Професії sales-manager та researcher – чудовий старт для тих, хто бажає потрапити в сферу ІТ, але не знає, з чого розпочати та не досить впевнений у своїх технічних здібностях. Детальніше ознайомитися зі специфікою цих професій можна тут.

На відміну від інших професій у сфері ІТ, навчальних центрів, які готують кваліфікованих sales-менеджерів в ІТ, в Україні майже немає. Особливої уваги заслуговує Вища школа ІТ, яка нещодавно відкрила свої двері для усіх охочих, і якій ми вдячні за цей цікавий та актуальний матеріал!

 Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress