IT-освіта
в сільській місцевості

Базову IТ-освіту тепер можна отримати навіть у селах! Дорослі мешканці сіл та селищ мають можливість навчатися комп’ютерній грамотності, а школярі - основам програмування на Scratch і робототехніці.

img-1
img-2
img-3

Викладачами для дітей та дорослих стали місцеві шкільні вчителі інформатики, які пройшли підготовку під керівництвом досвідчених менторів Фонду BrainBasket.


Навчальні курси розраховані на 3-4 місяці, а заняття проходять двічі на тиждень, в кожній групі навчається до 15 дітей і дорослих.

Даний проект реалізується за підтримки Агропромхолдингу АСТАРТА та компанії Міратех, завдяки чому курси повністю безкоштовні для учасників проекту.

icon-scratch

Навчальна програма курсу для дітей базується на вивченні візуального програмування в середовищі Scratch, яке розроблено в Массачусетському технологічному інституті, та робототехніки, до якої також було створено базовий відеокурс.

img-4
img-5

Завдяки використанню візуального середовища програмування, дитина максимально задіяна в створенні навчального проекту та відразу може бачити результат своїх дій.

Кожен урок навчальної програми – це проект комп’ютерної гри, яку розробляють учні, або програма для робота, що вирішує практичну задачу.

Цього цілком достатньо, щоб показати всі основні підходи в створенні алгоритмів і логіці програмування і рухатись далі у вивченні більш складних мов програмування.

img-6

Курс комп’ютерної грамотності розрахований на дорослих людей, розроблений для побутових потреб мешканців сіл та має на меті навчити учасників проекту базовим IT-навичкам.

До нього входить опрацювання навичок роботи з комп’ютером, інтернетом, електронною поштою, оволодіння сучасними комунікаційними засобами на кшталт месенджерів та популярних соціальних мереж.

img-7
img-8
img-9
img-10

Крім того, програма знайомить учасників із ресурсами для саморозвитку, щоб у подальшому випускники курсів мали змогу самотужки отримувати нові знання й розвивати свої вміння.

Перші результати:

icon-village

018

сіл
icon-pupil

114

випускників-школярів
icon-graduetion

131

випускників-дорослих

Оволодіти ІТ-навичками вже можуть дорослі та школярі сіл та селищ Полтавської, Хмельницької, Вінницької, Харківської, Черкаської та Чернігівської областей.

Відео

Якщо ви хочете організувати навчання та/або стати ментором-викладачем у своєму населеному пункті, то долучайся до нашої діяльності в якості волонтера!

Якщо вам цікаво підтримати нашу ініціативу на стратегічному рівні - напишіть на bbf@brainbasket.org.

img-11