Історія Михайла Оніпко, випускника Coding for Future

Розкажіть трохи про себе: звідки Ви родом, яка у Вас освіта, ким працювали?

Народився в Горлівці, останні 3 роки жив і працював у Криму. Освіта вища за спеціальністю телекомунікації та мережі. Працював системним і мережевим адміністратором. Після всім відомих подій був змушений переїхати з Криму до Києва.

Як дізналися про програму Coding for Future?

Про програму дізнався на одному з новинних інтернет ресурсів.

Чому вирішили взяти в ній участь?

На момент старту програми Coding for Future був в безуспішних пошуках роботи за фахом в Києві понад 6 місяців. Розумів, що щось треба міняти, можливо навіть професію і для цього потрібно вчитися (бачив себе в розробці ПЗ). Програма дала мені відповіді на питання, яку професію в розробці ПЗ мені слід обрати, якщо прийму в ній участь.

Наскільки програма була Вам корисна?

Я навчався в навчальному центрі QALight, який був партнером програми Coding for Future. Їх команда – відмінні фахівці і хлопці, які тепло нас зустріли і подарували шанс змінити своє життя на краще. Проходячи навчання, я, незважаючи на свій досвід, дізнався багато нового, структурував знання про розробку ПО, отримав вичерпні знання в теорії і практиці тестування ПЗ. Також важливим фактом вважаю видачу диплома Software QA Engineer по закінченню навчання.

Що було найскладнішим у процесі Вашого навчання і чи були моменти, коли щось не виходило і хотілося все кинути?

Поєднувати навчання і роботу.

Як Ви з цим впоралися?

Я знав, що після закінчення навчання і отримання спеціальності Software QA Engineer мене чекають кардинальні зміни на краще. Однак найголовнішим мотиватором для мене є моя сім’я. Відповідальність і оптимізм – потужні мотиватори.

Розкажіть, як Ви шукали роботу після завершення програми і де зараз працевлаштовані?

Роботу шукав, розміщуючи резюме на спеціалізованих інтернет ресурсах, і, не дивлячись на високу конкуренцію мене взяли в проект з тестування спеціалізованого ПЗ для мережевого обладнання, де в даний момент я і працюю за фахом Test Automation QA Engineer (допомогли знання в самостійному вивченні програмування та англійської).

Наскільки ІТ є для Вас новою сферою, як швидко Ви адаптувалися, чи виправдала нова професія Ваші очікування?

В IT я не початківець і весь мій попередній досвід згодився для успішного працевлаштування. Є певні труднощі, але вчитися я не перестав (продовжую вивчення програмування та англійської). Ні краплі шкодую про вибір даної професії, поки бачу тільки плюси і зміни на краще. 

Яким Ви бачите свій подальший професійний розвиток?

Software QA Engineer дає величезні кар’єрні перспективи, тому що завжди є вибір куди рости в професійному плані – тестуванням ПЗ можна не обмежуватися, а навпаки, у міру накопичення досвіду, можна стати розробником ПЗ, аналітиком або навіть керуючим проектом.

Що б Ви порадили початківцям, які хочуть потрапити в IT?

Вчитися (англійська та знання мови програмування – обов’язково!). Вірити в себе та з оптимізмом дивитися в майбутнє. Всім успіхів у починаннях!

Ще раз хочу висловити величезну подяку колективу центру підготовки IT спеціалістів QALight і особисто його директору Бобошко Миколі, а також фонду BrainBasket за таку чудову можливість.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress