Гуманітарії стають важливіше програмістів в Кремнієвій долині

Вcontent_hum_vs_geeks-300x188ипускники гуманітарних факультетів потіснили програмістів та інженерів в якості основної робочої сили Кремнієвої долини. Як зазначає журнал Forbes, технологічні компанії все частіше беруть у штат володарів нетехнічних спеціальностей.

Великі компанії, що спеціалізуються на розробці інтернет-сервісів і програмного забезпечення, стали активніше наймати «нетехнарей». За даними Forbes, тренд торкнувся не тільки невеликих ІТ-стартапів, але і таких лідерів галузі, як Google, Apple, Facebook, Uber і Slaсk.

Видання зазначає що, інженери як і раніше отримують вищі зарплати, проте поступово їх роль в роботі компаній знижується, а значення гуманітаріїв, зайнятих у продажах та маркетингу – збільшується.

Вивчивши більше 60 тисяч профілів в соцмережі для професіоналів LinkedIn, редактори Forbes виявили: тільки 30% всіх випускників, що будують кар’єру в Кремнієвій долині, мають інженерні та інші технічні дипломи. Решта частки співробітників припадає на «нетехнарей». 14% з них зайняті в сфері продажів, 6% – у викладанні, 5% займаються консалтингом і ще стільки ж – розширенням клієнтської мережі.

Цю статистику підкріплюють і відкриті вакансії великих технологічних компаній. Влітку 2015 Facebook в цілому оголосив набір 146 програмістів. У той же час кількість потрібних соцмережі “продажників” і фахівців з просування бізнесу перевалило за 200 чоловік. У сервісу замовлення таксі Uber контраст виявився ще більш вражаючим: в даний час стартап шукає всього 168 інженерів-розробників і більш 427 співробітників-«нетехнарей».

В якості одного з найуспішніших прикладів ставки на гуманітаріїв журнал наводить сервіс Slack. Засновник корпоративного месенджера з оцінкою в 3 мільярди долларів Старт Баттерфілд – володар диплома бакалавра філософії, а також магістерського ступеня в галузі філософії та історії наук.

У команді Баттерфілда трудяться відразу кілька «нетехнарей». Редакційний директор Анна Пікард закінчила вуз за спеціальністю «театральне мистецтво». Аккаунт-менеджер Рейчел Лі, яка також має диплом гуманітарія, тепер відповідає за впровадження месенджера і допомагає великим корпораціям перейти на Slack.

Ще одна велика сфера, в якій гуманітарії виявляються все більш затребувані – переговори. На думку опитаних виданням експертів, в даний час переговорний процес у Кремнієвій долині практично повністю відданий на відкуп «нетехнарям»: з десяти попередніх зустрічей з того чи іншого питання технологіям присвячені не більше двох.

«Диктатура» професіоналів з інженерною освітою в технологіях йде в минуле, і все більш затребуваними виявляються ті, хто вміє налагоджувати діалог з користувачем, укладає Forbes. Як пише видання, щось подібне вже спостерігалося в США в 1920-х роках. Тоді бурхливо розвивався автопром що породило безліч суміжних робочих місць для маркетологів, продавців та інструкторів, які допомагали впроваджувати нові технології на ринок.

Тема заочного протистояння гуманітаріїв і “технарів” у Кремнієвій долині регулярно стає об’єктом уваги ЗМІ. На початку серпня видання Business Insider опублікувало список з 9 відомих ІТ-підприємців, що досягли успіху в бізнесі без технічної освіти. У рейтинг увійшли інвестор-мільярдер Пітер Тіль (дипломи філософа і юриста), засновник Salesforce Паркер Харріс (спеціалізація з англійської літератури), глава YouTube Сьюзан Войжітцкі (диплом історика) і засновник Alibaba Джек Ма (вчитель англійської).

За матеріалами журналу Forbes.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress