“Для досягнення успіху потрібні бажання вчитися і розуміння, чого ти хочеш”

У грудні 2015 року Фонд BrainBasket запустив пілотні групи проекту Technology Nation. Учасники цих груп пройшли навчання і вже мали можливість використовувати отримані знання на практиці. Ми вже публікували інтерв’ю зі Світланою, випускницею однієї з пілотних груп проекту. Сьогодні ж ми поспілкувалися з іншою випускницею групи, яка працювала в банківській сфері і випробувала професію бізнес-аналітика – Юлією.

– Що мотивувало Вас піти на курси?

– Бажання змінити сферу діяльності. На останньому місці роботи ми тісно співпрацювали з ІТ-департаментом, я зрозуміла, що хочу спробувати себе в цій області.

– Яка у Вас основна освіта?

– Економічна. Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

– Чим Ви займалися до того, як стали бізнес-аналітиком?

– У мене 12 років банківського досвіду на різних позиціях.

– А ким зараз працюєте?

– Працюю в ІТ-компанії в адміністративній підтримці проекту. На даному етапі я задоволена змінами у своїй професійній деятельності, звичайно, є свої нюанси, як і в будь-якій роботі, але в цілому враження позитивне, мені цікаво і хочеться розвиватися далі в тому ж напрямку.

– Що було найцікавішим під час навчання?

– Курс сам по собі дуже цікавий. Рекомендую всім, хто хотів би спробувати свої сили у програмуванні, але ще не визначився, чи дійсно це йому потрібно. Звичайно, після цього курсу серьезним програмістом ти не станеш, але зате зможеш зрозуміти, в якому напрямку можна рухатися далі. Тобто тут проходить екскурс в різні мови програмування.

Заняття на курсі вимагають багато часу, багато ресурсів. Людина, яка працює, у якої є сім’я, малоймовірно, що зможе досить якісно опрацьовувати курс. Адже це не тільки переглянути відеокурс дві години на тиждень. Багато матеріалів потрібно самому обробляти. Чого не вистачало? Напевно, все ж теоретичної частини, відповідей на якісь елементарні питання, без відповідей на які не вибудовувалася картинка.

У нас заняття проходили в основному так. Відео ми обробляли вдома самі. Це було домашнє завдання. А з ментором Миколою Козіним вже проробляли незрозумілі нам моменти. На практиці виходило так, що до виконання завдань вдома справа доходила рідко, часу вистачало на перегляд лекцій та ознайомлення з матеріалами за темою. В будь-якому випадку курс був корисний і для мене, і для моїх колег. Тут просто люди не завжди розраховують свого часу і свої сили, не завжди усвідомлюють масштаби та обсяги тих зусиль, які необхідно докласти.

Якщо говорити взагалі про складнощі курсу, то його початок був складнішим, ніж продовження. Почалося все з вивчення мови C. Як нам пояснили, це хороша основа для вивчення інших мов. Але для мене і моїх колег з курсів, він, звичайно ж, був складним. Освоєння веб-програмування проходило трохи простіше.

– Які поради Ви могли б дати тим, хто тільки вступив або збирається навчатися на цих курсах?

– Головне – не зациклюватися на складнощах. Не боятися запитувати. Відповіді можна знайти в Google на будь-які питання. І не тільки в Google. Адже є тут ментори, у яких можна спитати. Це великий плюс, який дав мені та іншим Фонд BrainBasket, який надав не тільки можливість не просто пройти курс, але і спілкуватися з професіоналом в цій сфері.

Пам’ятайте, що в IT є не тільки професія програміста. Так, у них, напевно, найвищі доходи, затребуваність на ринку праці. Але це складна робота, що вимагає високий рівень знань і навичок. Обов’язково читайте профільні форуми, якщо є час пройдіть додаткові курси. На тій же Coursera є достатньо матеріалів для вивчення зі сфери IT. Хороші курси. Також, вчіть англійську, це must have.

– А чим ще виявилися корисними курси особисто для Вас?

– По-перше, хоч і частково, але починаєш розуміти мову, якою розмовляють розробники. По-друге, від самого учня на цих курсах залежить, які знання він отримає в ході цього навчання – глибокі або такі, які допоможуть елементарно розбиратися в тому, як працює комп’ютер. Нехай не глибоко, не усеохоплююче. Але елементарно розбиратися в цій сфері ці курси, безсумнівно, допоможуть.

І, звичайно ж, мотивація, якої, безумовно, набагато більше, коли ти займаєшся в групі, в команді. Такого все ж немає в індивідуальному онлайн-навчанні. А коли ти раз або два рази на тиждень повинен приходити до ментора і задавати йому питання, коли ти бачиш, що у людей, які з тобою разом починали, щось вже починає виходити, це дисциплінує та мотивує. А ще потрібно розуміти та пам’ятати: якщо хочеш тут чогось досягти, заняттям потрібно приділяти увагу кожен день.

Фонд робить приголомшливу роботу. І хочеться, щоб зусилля людей, які в ньому працюють, мали відчутні плоди і результати. Адже Фонд BrainBasket надає людині унікальну можливість. Він займає місце в групі. А потім на третині або в середині шляху все кидає. Як на мене, це дуже прикро. В першу чергу, за нашого викладача, який вкладає свою душу в навчання. Часом людина думає: як легко потрапити на курси – потрібно тільки заявку подати, а там, мовляв, видно буде. Ми зазвичай цінуємо те, на що витрачаємо зусилля або гроші. Думаю, якийсь механізм визначення того, наскільки людина здатна досягати результатів, а не зупинятися на півдорозі, все ж потрібен.

– Що, на Ваш погляд, зупиняє людей від приходу в сферу IT? Адже всі знають, що тут і великі гроші, і перспективи зростання, і престижність.

– Скажу про себе. Якби я, працюючи в банку, не стикалася з IT, я б, напевно, навіть не думала, що можу піти в цю сферу діяльності. Дійсно, людині, не пов’язаній з IT, все це здається дуже складним і незрозумілим. Звичайно, тут потрібні спеціальні знання. Але дуже важливі також бажання і мотивація.

– Як Ви плануєте реалізовувати знання, отримані на курсах? Чи будете продовжувати освіту в цій сфері?

– Зараз, попрацювавши трохи в IT-компанії, починаю пізнавати для себе нові шляхи і можливості. Мені здається, для досягнення успіху потрібні бажання постійно вчитися і чітке розуміння, чого ти хочеш.

– А пішли б зараз на ще якісь освітні курси?

– Без сумніву. Наша компанія надає таку можливість. У нас є дуже хороший тренінговий центр.

– Яку пораду можете дати тим, хто вирішив перекваліфікуватися?

– Якщо людина далека від IT, можна знайти когось з цієї сфери і поспілкуватися з ним. Це важливо для того, щоб дізнатися, що таке IT, як ця сфера влаштована, де можна отримати знання про неї, які можливості є. Можна скористатися профільними форумами. І постаратися визначити список – ким і в якій компанії ти хочеш працювати, зрозуміти яких саме навичок тобі не вистачає для отримання позиції, що цікавить, постаратися заповнити прогалини в своїх знаннях,і не здаватися після невдалих співбесід. Насправді, цей шлях простіше, ніж здається, головне – розуміти свої цілі і тоді все вийде.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress