Чому програміст – перспективна професія?

pexels-photo-210286Існує думка: «Якщо і є в світі якась професія, представники якої можуть взагалі не турбуватися за своє майбутнє, то це програмісти». Чому ж так? Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна (hh.ua) в новому матеріалі пропонують поміркувати на цю тему.

  1. Автоматизація виробництва і офісної роботи

Є три типи людей. Перші впевнені в тому, що незабаром штучний інтелект посяде їхнє робоче місце і позбавить заробітку, другі — ніяк не дочекаються, коли нейронні мережі нарешті почнуть виконувати за них всю рутинну роботу, щоб присвятити своє життя більш цікавим заняттям. А треті розуміють, що заміна людської праці машинною – неминучий процес, але якщо він когось і залишить без роботи, то точно не їх, людей, які за фахом – програмісти.

Саме останніх так бояться клерки, адже все йде до того, що незабаром цілі відділи в корпораціях зможе замінювати програміст, який буде обслуговувати нейромережу, що здатна до самонавчання та самовдосконалення.

  1. Засилля гаджетів вимагає все більшої кількості програмістів, і надалі їх чисельність буде тільки зростати

Смартфони, планшети, окуляри доповненої реальності, гідроскутери, дрони, безпілотні автомобілі, фітнес-браслети, смарт-годинники – все це вимагає величезної армії програмістів, які щодня створюють нові додатки, аби спростити різні процеси повсякденного життя. Подібні технології вже породили цілі пласти нових професій серед програмістів, на кшталт архітекторів віртуальної реальності або розробників систем з оперування великими даними.

Навіть більше, через декілька років знання основ програмування стане невід’ємною частиною будь-якої освіченої людини, чи то вона – менеджер, чи то юрист, чи агроном.

  1. Сьогодні в багатьох країнах програмуванню вчать із самого дитинства

Сьогодні програмують навіть діти дошкільного віку, для яких існують спеціально розроблені навчальні мови. У продажу є чимало роботизованих іграшок, що функціонують на дитячих мовах програмування. Старші діти можуть поринути у проекти, про які їхні сорокарічні батьки в дитинстві і не мріяли. Вони навряд чи могли відправити в політ стратостат для вимірювання температури повітря на висоті в кілька десятків кілометрів за допомогою комп’ютерів micro:bit.

  1. Комп’ютери вже зараз коштують, як вечеря в ресторані

Функціонал пристрою цілком і повністю знаходиться у владі фантазії програміста. З його допомогою можна сконструювати як проривного робота, так і цілком дешеву металеву конструкцію, яка тим не менше, збере мільйони переглядів на YouTube. Все це свідчить про важливу зміну — якщо ще недавно винахід гаджетів був справою виключно дипломованих інженерів із великих корпорацій, то тепер винахідниками нових технологій можуть бути генії з гаражів.

  1. Програміст може працювати в будь-якому куточку світу, не виходячи з дому

Програмісти раніше за решту зрозуміли, що працювати з офісу не обов’язково. Можна бути ефективним, працюючи віддалено. Саме тому серед програмістів так багато фрілансерів.

Дійсно, який сенс програмісту сидіти в офісі, якщо його код все одно ніхто не розуміє, крім нього самого? Ні, звичайно, якщо офіс сконструйовано як креативний простір із безкоштовними тістечками та кавою, то ходити туди — це навіть задоволення. Однак такі зручності, як правило, можуть запропонувати лише великі міжнародні IT-компанії.

Програміст зі знанням англійської мови може спокійно працювати із закордонними замовниками, адже мова програмування універсальна для всіх. Звідси випливає досить привабливий момент для наших фахівців – оплата у валюті. Все це далеко не таємниця, і приплив неофітів у професію не припиняється. Втім, попит зростає ще швидше.

  1. Для отримання освіти абсолютно не обов’язково вчитися у ВНЗ

У вузах вчать теорії, а роботодавцям потрібна практика. Навіть досвідчені інженери, які влаштовуються на роботу в солідні міжнародні компанії, проходять шеститижневі курси, значна частина яких присвячена програмуванню.

Але як же тоді люди приходять у професію? Деякі вчаться самостійно, а багато хто закінчує курси, яких, в переважній більшості випадків, цілком достатньо, щоб знайти першу роботу в цій сфері. Навчання можна пройти навіть віддалено, а після випуску піти на стажування, яке допоможе закріпити всі знання і вийти на ринок праці справжнім фахівцем.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress