BrainBasket завершив перший етап Technology Nation та планує навчати викладачів інформатики

Фонд BrainBasket завершив перший етап проекту Technology Nation, в рамках якого по всій країні проходили безкоштовні курси з основ програмування, та запускає новий всеукраїнський соціальний освітній проект з навчання шкільних вчителів інформатики.

Проект Technology Nation стартував у 2016 році та мав на меті дозволити всім охочими безкоштовно зробити перший крок в ІТ, опанувавши курс з основ програмування. Навчальна програма проекту базувалась на курсі CS50 від Гарвардського університету та курсі MIT 6.00.1x від Массачусетського технологічного інституту.

На програму було зараховано 3040 учасників, з яких 52% успішно завершили курс. У 37 містах України на базі бібліотек та локацій-партнерів було відкрито 60 навчальних хабів, які були обладнанні комп’ютерами та меблями. В якості менторів до проекту долучились 97 IT-фахівців та прогресивних викладачів комп’ютерних наук.

Саме навчання проходило у форматі blended learning (змішана модель), що передбачає самостійну роботу з лекційним матеріалом, який викладений в онлайн, та аудиторну практику під керівництвом менторів. Наступний етап проекту розпочнеться у жовтні в усіх областях України.

“Наш проект виконує важливу соціальну роль і дозволяє українцям краще орієнтуватись у світі технологій та змінювати свої життя на краще. Також ми пишаємось, що фактично за рік нам вдалось побудувати всеукраїнську мережу навчальних хабів, які стали справжнім осередком сучасних знань в регіонах та дозволяють масштабуватись іншим освітнім ініціативам”, – розповів Ілля Онищенко, директор програм BrainBasket.

Новий проект Фонду фокусуватиметься на навчанні шкільних вчителів і проводитиметься на базі обладнаних хабів. Мета проекту – підвищити професійний рівень вчителів інформатики та перетворити їх на “агентів змін” в своїх школах, адже навчивши одного викладача, можна транслювати нові знання на всіх його учнів.  

Планується, що вчителі вивчатимуть верстку HTML/CSS, та по успішному завершенні курсу зможуть навчати школярів в форматі факультативних занять на базі хабів, отримуючи грошову винагороду від Фонду та інтегрувати новий матеріал в свої уроки. Як і в інших проектах Фонду, навчання для школярів та вчителів буде безкоштовним, старт проекту запланований на жовтень.

Щодо поточних проектів – курси з основ програмування для дорослих в партнерстві з Гарвардським університетом та МІТ, проекти з навчання дітей основам програмування та жінок у відпустці по догляду за дитиною основам веб-дизайну – то вони також продовжаться в усіх областях України.

Проект Technology Nation був профінансований Міжнародним фондом «Відродження» та підтриманий Адміністрацією Президента України, компаніями Ciklum, Luxoft, GlobalLogic, Microsoft, Navigator, ПриватБанк, ГО “Вікно Можливостей”, ITVDN та багато інших. Проект не був би можливий без участі десятків волонтерів та особистого вкладу директора Фонду Володимира Люльки, який з вересня 2017 року перейшов у Наглядову раду BrainBasket.

Фонд BrainBasket є некомерційною організацією, мета якої – сприяти розвитку освіти українців в сфері ІТ. Фонд було засновано в 2014 році з візією об’єднанная зусиль всіх гравців ІТ-індустрії для підготовки 100 000 програмістів до 2020 року.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress