BrainBasket починає масштабувати програму Technology Nation закордон

Український фонд BrainBasket за підтримки WNISEF запускає в Кишиневі соціальний проект Technology Nation, який націлений на розвиток IT-освіти в регіоні.

Technology Nation – це IT-освітній проект фонду BrainBasket, який є альтернативою державній освіті. Проект є безкоштовним і націленим на 2 групи – молодих людей 23-30 років, які хочуть змінити професію, освоївши IT-спеціальність, і дітей 9-11 років, яким програма допоможе розвинути логічне мислення.

Technology Nation Adults – це курси з основ програмування, засновані на програмі Гарвардського університету. Участь в проекті не вимагає попередніх технічних навичок, єдиною вимогою є знання англійської мови на рівні не нижче upper-intermediate. Навчання триває 4 місяці і проходить у форматі blended learning (змішане навчання), що передбачає самостійну роботу з лекційним матеріалом, який викладений онлайн, і аудиторну практику під керівництвом досвідчених менторів. Це дозволяє слухачам отримати хорошу основу для подальшого навчання та працевлаштування в IT-сфері.

Technology Nation Kids – це 3-місячний курс для школярів, який в ігровій формі навчає дітей основним принципам комп’ютерних наук і програмування. Курс побудований на використанні “дитячої” мови програмування Scratch (розробленої Массачусетським технологічним інститутом) і ведеться викладачами-практиками.

За рік в рамках програми Technology Nation в Україні було відкрито 48 навчальних локацій і зараховано понад 1900 дорослих і понад 200 дітей. Навчання є безкоштовним і не вимагає попередніх технічних навичок і знань. У Молдові проект запускається за підтримки фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF). Незабаром BrainBasket планує додатково запустити хаби в Центральній і Східній Європі.

«У Молдові живе багато активних людей, яких цікавить робота в IT-сфері. Ми раді надати можливість зробити перші кроки в IT як дорослим, так і дітям», – розповів Ілля Онищенко, керівник проектів фонду BrainBasket. «Цей проект добре зарекомендував себе в Україні, ми отримали досвід і тепер запускаємо цей курс і в інших країнах, починаючи з Молдови», – додав він.

«Фонд BrainBasket націлений на міжнародний розвиток і ми раді, що першою країною в даному напрямку стала Молдова. Упевнений, що проект матиме позитивний вплив не тільки на майбутніх айтішників, які пройдуть навчання, але і на економіку країни в цілому», – озвучив Володимир Люлька, директор Фонду BrainBasket.

«Розвиток IT-освіти є пріоритетним напрямком діяльності Western NIS Enterprise Fund. Сфера IT – одна з тих, що користуються найбільшим попитом і є найбільш високооплачуваними у Молдові. Однак професійна освіта в цій галузі відстає від вимог ринку. Саме тому WNISEF підтримав ініціативу Brain Basket по відкриттю школи Technology Nation. Ми впевнені, що отримані знання відкриють нові професійні можливості для учасників, допоможуть у створенні стартапів і розвитку IT-індустрії в Молдові в цілому», – повідомив Андрій Сорохан, координатор Програми економічного лідерства Western NIS Enterprise Fund.

Зареєструватися для участі в програмі можна за посиланням – https://brainbasket.org/moldova
Довідка:

Фонд BrainBasket є некомерційною і неурядовою організацією, яка займається розвитком освіти в сфері IT. BrainBasket прагне зробити IT-галузь рушійною силою економічного зростання країн шляхом поліпшення освітньої інфраструктури.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн. доларів США, заснований за фінансової підтримки уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має більше 20 років досвіду успішного інвестування в підприємства малого і середнього бізнесу. Фонд інвестував 168 млн. доларів США в 118 компаній з 25 000 працівниками та уможливив залучення 1,4 млрд. доларів США в компанії України і Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму 35 млн. доларів США, елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF фінансує
інноваційні, високоефективні програми, котрі спрямовані на реалізацію реформ і трансформують життя людей в Україні і Молдові. Відвідайте www.wnisef.orgFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress