- 12.05.2016
Ми продовжуємо нашу серію бліц-інтерв’ю з менторами проекту Technology Nation. Про групу, свої мотивації та IT-сферу в Україні. Сьогодні ми поспілкувались з ментором групи із Запоріжжя Дмитром Лебедєвим.
Чому вирішили стати ментором навчальної групи?
0. Є бажання допомогти іншим отримати уявлення про програмування
1. Корисно самому згадати основи
2. Роби добро і кидай його в воду ©
Бути пов’язаним з IT і працювати в цій сфері – це одне. А що для Вас навчати IT інших?
Працювати в IT – це алгоритмічно думати. Навчати іншим – навчитися самому доступно і зрозуміло висловлювати свої навіть найскладніші думки.
Наскільки зацікавлені учасники в оволодінні новою професією?
Інтерес саме отримати нову профеcсію неоднаковий в групі. Багато учасників спочатку декларували мету, грубо кажучи, навчитися розуміти программістів☺Так, є учасники, які працюють з командою розробників, і знання основ програмування може допомогти більш чітко ставити завдання або точніше перевіряти результат.
Ким Ви бачите випускників Вашої групи?
По-перше, всі, хто дійде до кінця, будуть розуміти, що натиснути на лупи в телефонному довіднику і знайти номер товариша – це куди складніше, ніж здається. По-друге, взагалі будуть більш критичними, наприклад, чому іконка пошуку – збільшувальне скло, а не, наприклад, компас.
Що зупиняє людей сьогодні на шляху приходу в IT?
Мета “хочу в IT” трохи некоректна як така. Адже це не те ж саме, що “хочу в похід на байдарках”, а потім переглянути з друзями фотки з походу. В першу чергу, потрібно логічно мислити – машини ж не дуже творчі і вміють розуміти тільки чітко свормульовані думки-завдання. Якщо логічне мислення є, то можна шукати відповіді на запитання пошуку роботи в IT сфері. І тут вибір не обмежується тільки посадою програміста. Є тестувальники, що працюють з побажаннями клієнта, бізнес-аналітики, data scientists, які повинні розуміти дані.
Якщо ж обмежитися тільки гарвардським курсом CS50, то тут питання в практиці. Дивитися відео – це одне, а змусити машину надрукувати “Hello, World!” – Зовсім інше відчуття.
Наскільки важливі сьогодні ініціативи в IT, як, наприклад, ініціативи Фонду BrainBasket? По-вашому, наскільки вони дійсно приносять користь?
Дуже важливі. З одного боку, IT динамічно розвивається, не прив’язане до успіхів однієї країни, не має кордонів і привносить в життя багато нового. З іншого боку, багато хто говорить про IT, але намагаються одиниці. Курси же допомагають як мінімум зрозуміти, чи хоче людина працювати з машиною, як це може виглядати. І стають сходинкою до подальшого пошуку потрібних знань, якщо вибір – IT.
Ваша порада тим, хто хоче перепрофілюватися в IT.
Не боятися пробувати і бути готовим до того, що це дуже динамічна галузь, за новими знаннями та віяннями в якій потрібно постійно стежити. І, звісно, вчити англійську☺