5 річниця BrainBasket

20 червня ми відзначили завершення програми «Технологічна нація» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (МФВ) та 5-річчя BrainBasket.

У 2014 році Фонд BrainBasket було ініційовано Торбеном Майгардом, щоб допомогти українцям досягти кращого життя завдяки опануванню сучасних технологій. З тих пір ми отримали підтримку від сотень людей і організацій та досягли знакових результатів:

Вплив:
– понад 10 000 людей пройшли наші безкоштовні освітні програми;
– 600 з них є викладачами інформатики, 150+ вже прочитали такий же курс 2600 старшокласникам;

Мережа:
– ми створили мережу з понад 200 наставників та координаторів по всій Україні;
– понад 70 локацій, де ми проводили наші програми, в тому числі 37 у сільській місцевості (програма IT Villages за підтримки Астарти та Miratech);

Змішане навчання як ефективний метод:
– ми застосували підхід blended learning на курсі Harvard CS50, досягнувши показника завершуваності курсу в 52%, замість 7% в онлайн-курсах;

Глобальне об’єднання:
– ми стали найбільшим у світі партнером Harvard CS50 за кількістю зарахованих студентів на платформі edX;
– разом з МФВ ми підтримали переклад останньої версії курсу CS50 (2019) українською мовою на Prometheus, куди зареєструвалось понад 65 000 осіб (що також є результатом попередньої великої роботи Prometheus для просування цього курсу у ВНЗ України);
– організували зустріч у Києві для 20-ти українських представників кращих ВНЗ з командою Harvard CS50 для подальшого безпосереднього контакту та співпраці;

Окремий фокус на шкільних вчителів:
– Створили власний онлайн-курс з основ веб-розробки (більше 30 відео та 200 тестових завдань), доступний на платформі EdEra. Наразі курс знаходиться на грифуванні в МОН.
– Створили курс з комп’ютерної та технологічної грамотності для вчителів та зарахували на нього 450 вчителів опорних шкіл (курс доступний за посиланням).
– Розроблено 2 програми для дітей (також доступні для некомерційного використання): Основи програмування Scratch та Основи робототехніки;

Відео-контент для збільшення охоплення:
-В 2016-2017 рр активно працював канал BrainTV, націлений на просування IT індустрії серед широкого загалу.
-Частково даний контент й до сих пір використовується ОТТ-платформами (DivanTV, Megogo) та доступний на YouTube каналі BrainTV: вступ до Data Science, Англійська для ІТ, Soft skills для ІТ, основи робототехніки.

Для кого це може бути корисним тепер?
1.Якщо ви представляєте освітню ініціативу яка поділяє наші цінності та планую масштабуватися — ми можемо зв’язати вас з нашими менторами та вчителями, які пройшли ваші курси.

2.Якщо ви старшокласник вчитель або є батьками, які хочуть щоб ви їх школі викладався курс з основ веб розробки — в можете спокійно використовувати наш курс з платформи EdEra. А також цілком можливо, що ми зможемо запропонувати Вам кандидатуру ментора, який пройшов навчання.

3.Якщо ви хочете, щоб ваш вищий навчальний заклад або установа Розпочали роботу з всесвітньовідомим курсом “Основи програмування CS50» від Гарвардського університету Ми зможемо допомогти вам імплементувати цей курс, познайомимо з методологією його викладання та надамо контакти менторів у вашому місті.

Враховуючи, що програмісти становлять лише 1% від працюючого населення України, а базові навички програмування стають все більш і більш актуальними й для інших галузей, попереду ще довгий шлях популяризації інформаційних технологій. Ми відкриті до нових партнерств та співпраці й зацікавлені розвивати існуючі наробки.

Той же час, ми розуміємо про необхідність зсуву освітньої парадигми в напрямку розвитку гуманітарних та світоглядних компетенцій (замість розвитку суто технічних навичок, наприклад, програмування). Саме тому, ми розглядаємо можливість використання наших наробок як то в мережі навчальних хабів та менторів для запуску нових програм (Наприклад, соціальне підприємництво, комунікації, креативність та інші інтегральні навички, необхідні для 21-го сторіччя).

Ми будемо раді почути ваші ідеї та пропозиції, а також будемо вдячні за контакти донорів та партнерів, які поділяють дане бачення (пишіть на bbf@brainbasket.org).Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress